Сан Диего Стейт преодолява Йейл с 85-57 и организира мач-реванш за титлата с UConn в Sweet 16
AP News | 2024-03-25 | 06:32:49

СПОКЕЙН, Вашингтон (AP) — Джейдън Леди има 26 точки и девет борби, Дарион Трамел добави 18 точки и е пети -поставеният Сан Диего Стейт използва бърз старт, за да победи 13-ия поставен Йейл и спечели с 85-57 във втория кръг на турнира NCAA в неделя вечер.

Ацтеките отбелязаха първите 10 точки от играта водеше с 24 на полувремето и премахна всякакъв шанс за нова потенциална мартенска лудост, разбиваща скоби.

Сан Диего Стейт (26-10) спечели реванш с поставения под номер 1 и защитаващ националния шампион UConn в четвъртък в Бостън в Sweet 16. Huskies победиха Aztecs със 76-59 миналия април в Хюстън, отказвайки на Сан Диего Стейт шанс за първата си титла.

Aztecs ще играят в Sweet 16 в последователни години за първи път в историята на училището.

LeDee отново беше звездата за Aztecs, след като отбеляза 32 точки при победата в първия кръг над UAB. Той направи 9 от 12 удара, включително чифт тройки, и в две турнирни игри има стрелба 20 към 30.

Но част от външната стрелба, която липсваше в началото на турнира, се върна и Сан Диего Стейт отбеляза най-високите за сезона 13 3 точки. Трамел имаше само четири точки и отправи четири удара срещу UAB, но отбеляза четири 3 срещу Йейл.

Без Мбенг поведе Йейл с 12 точки, а Мат Ноулинг добави 11. Но дори и с наемането на екипа на Университета на Айдахо за втори път, нямаше магическо късно завръщане, след като Булдогс (23-10) се събраха след спад от 10 в последните 7½ минути до върха №4 в схемата Обърн в началото.

За втора поредна година щатът Сан Диего не позволи на поставен под номер 13, търсещ забележителен втори кръг, който разстрои шанса да диша. Ацтеките задушиха Фурман миналата година, след като Паладините разстроиха Вирджиния в първия рунд.

Те направиха същото и с Йейл.

Джон Пулакидас, звездата от неприятната победа на Йейл над Обърн, не беше Не успя да достигне същото ниво на стрелба, което показа по пътя към 28 точки в първия кръг. Пулакидас пропусна всичките пет удара през първото полувреме и остана без гол на почивката. Той най-накрая вкара в началото на второто полувреме, но завърши само с девет точки.

Въпреки че отборите са различни, този път Ацтеките ще трябва да започнат по-добре срещу UConn, отколкото в мача за титлата. Сан Диего Стейт изоставаше с 16 през първата половина на този мач и успя да затвори само с пет точки през второто полувреме, преди UConn да се оттегли късно.